Jezioro Górskie

Okolice Grabiny
52°28'27"N 19°39'49"E (52.474223, 19.663798)
77 m n. p. m.

Jezioro Górskie jest jeziorem rynnowym. Ma powierzchnię 43,1 ha, długość 1.905 m, szerokość 355 m. Najgłębsze miejsca dochodzą do 5,5 m. Kiedyś Jezioro Górskie i Jezioro Ciechomickie stanowiły jedną całość. Dziś połączone są ze sobą okresową strugą. Jezioro Górskie ma dobrą dostępność brzegów. Od południa jego brzeg jest wysoki i porasta go grądowy las mieszany z przewagą grabu i dębu. Od północy brzeg jeziora jest łagodny i porasta go las sosnowy.

Jezioro Górskie należy do najbardziej popularnych i najbliżej Płocka położonych jezior (7 km). Jest atrakcyjnym kąpieliskiem i miejscem sobotnio-niedzielnego wypoczynku. Jezioro otoczone jest licznymi ośrodkami wczasowymi, oferującymi dłuższy niż weekendowy wypoczynek na północy koło Grabiny, a na południu koło Dębowej Góry. Zach. kraniec jeziora dochodzi do szosy nr 60 Kutno-Płock. W tej okolicy odnaleźć można niemieckie bunkry z II wojny światowej i dęby – pomniki przyrody.

 

Źródło: Piesze znakowane szlaki turystyczne okolic Płocka. Przewodnik turystyczny.

Internet: http://www.gminalack.pl/?p=28&pk=50

Miejsce znajduje się na szlakach

Pobierz aplikację

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.
Więcej na ten temat...