O stronie

Drodzy Turyści!

Zapraszamy na szlaki Mazowsza - na te w terenie i na ich cyfrową wersję.

Do Państwa dyspozycji oddajemy platformę szlakową Szlaki Mazowsza. Składają się na nią trzy narzędzia: aplikacja mobilna - dzięki której już nigdy nie zgubicie szlaku, a w każdej chwili będziecie mogli sprawdzić jak daleko, ile przewyższenia i czasu pozostało do celu; mapa szlaków i portal krajoznawczy - dzięki którym na komputerze zaplanujecie wycieczkę, mając dostęp do unikalnego zestawu map oraz do bardzo obszernego zbioru atrakcji krajoznawczych.

Mapa www – to zaawansowane narzędzie, dzięki któremu można uzyskać przestrzenną informację o szlakach turystycznych Mazowsza, zwizualizowanych na unikalnym zestawie szczegółowych map (Open Street Map, mapa topograficzna, ortofotomapa oraz mapa turystyczna Compass). Mapa www daje możliwość planowania tras, określania długości, wysokości, przewyższeń, podaje informacje o rodzaju i kolorze szlaków. Pozwala na wiele sposobów analizować informacje – jest po prostu wielofunkcyjną, wirtualną mapą turystyczną Mazowsza.

Portal Krajoznawczy – jest uzupełnieniem informacji przestrzennej, którą oferuje mapa, wiedzą krajoznawczą. Pozwala zapoznać się z ciekawymi informacjami na temat atrakcji przyrodniczych, kulturalnych, historycznych i wielu innych.

Aplikacja mobilna - to nowoczesne narzędzie na urządzenia przenośne, łączące mapę i portal krajoznawczy - w przenośnej, uproszczonej, ale funkcjonalnej formie dający dostęp do map i wiedzy przestrzennej oraz informacji krajoznawczej, a także umożliwiający zorientowanie się w terenie i nawigację.

Mamy nadzieję, że udostępniając tak bogaty, wirtualny przewodnik po szlakach turystycznych Mazowsza, zachęcimy do uprawiania aktywnej turystyki w tym fascynującym regionie Polski!

Zespół COTG PTTK dołożył wszelkich starań, aby prezentowane dane były kompletne i jak najlepszej jakości. Przebiegi szlaków w platformie szlakowej są aktualizowane regularnie, w miarę pozyskiwania informacji o zmianach przebiegów w terenie.
Mając jednak na uwadze rozległość tej sieci i ciągłą jej ewolucję w terenie, zdajemy sobie sprawę, iż nie wszystkie dane mogą być cały czas aktualne. W takich przypadkach prosimy o wyrozumiałość, a także liczymy na uwagi i komentarze użytkowników szlaków i portalu przy wykorzystaniu funkcji Znak nie tak? dostępnej na mapie www i w aplikacji.

 

Uwagi, komentarze i pytania prosimy kierować na adres szlaki_mazowsze@cotg.pttk.pl

Zespół Centralnego Ośrodka Turystyki Górskiej PTTK w Krakowie

 

Pobierz aplikację

Geoportal

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.
Więcej na ten temat...