Aplikacja mobilna "Szlaki Mazowsza"

Aplikacja prezentuje wszystkie piesze szlaki turystyczne PTTK, szlaki rowerowe oraz edukacyjne znajdujące się na terenie woj. mazowieckiego. Zawiera także informacje o kilkuset atrakcjach krajoznawczych znajdujących się w pobliżu szlaków. Oferuje również unikalny zestaw map - Open Street Map, mapy lotnicze, mapa topograficzna i mapa rzeźby terenu.

Jest to praktyczne, łatwe w obsłudze narzędzie dla nowoczesnego turysty, pozwalające na nawigację po szlakach turystycznych Mazowsza. Aplikacja korzysta z tych samych danych o obiektach i szlakach, które są prezentowane na mapie i w portalu krajoznawczym znajdującymi się pod adresem http://mazowsze.szlaki.pttk.pl

Do każdego szlaku pieszego prezentowanego w aplikacji przyporządkowane są, znajdujące się w jego pobliżu, ciekawe miejsca krajoznawcze, przyrodnicze (parki krajobrazowe, rezerwaty, zbiorniki wodne itp.) oraz inne obiekty atrakcyjne dla turysty. Znaleźć tu można także wiele informacji na temat wsi i miast, przez które przebiegają szlaki. Na trasie wycieczki pojawi nam się np. informacja o takich miastach jak Pułtusk lub Grodzisk Mazowiecki, czy też o wsi Adamów lub Czersk. Wśród interesujących miejsc znajdziemy np. Rezerwat „Okólny Ług”, Centrum Rzeźby Polskiej w miejscowości Orońsko, czy też wiele zespołów parkowo-pałacowych.  Można także zobaczyć jego profil wysokościowy, kolor oznakowania w terenie, a także przejrzeć dane o długości szlaku oraz odległości innych szlaków lub obiektów od aktualnego położenia użytkownika. Aplikacja daje nie tylko możliwość nawigowania po wybranym szlaku, ale także opcję wskazania dojazdu do wybranego punktu oraz wyszukania ciekawych miejsc w pobliżu.

Aplikacja umożliwia: -wyznaczenie trasy po szlakach i nawigację nią; -pobranie offline mapy, szlaków i danych wysokościowych; -zobaczenie wszystkich informacji o danym szlaku lub obiekcie; -odczyt odległości i azymutu do dowolnego miejsca oraz jego wysokość n.p.m.; -udostępnienie swojej pozycji; -nagrywanie trasy; -sprawdzenie prognozy pogody dla dowolnego miejsca; -zobaczenie na mapie interesujących miejsc w okolicy; -nawigację trasą utworzoną na mapie platformy Szlaki Mazowsza; -zapisanie i udostępnienie ulubionych miejsc i szlaków

Szlaki rowerowe prezentowane w aplikacji nie są szlakami administrowanymi przez PTTK.  PTTK nie odpowiada za stan szlaków turystycznych wytyczonych przez inne instytucje lub organizacje.

Ze względu na rozległość sieci szlaków i ciągłe jej zmiany w terenie, nie wszystkie dane szlaków i POI mogą być cały czas aktualne. W razie rozbieżności pomiędzy przebiegiem szlaku w terenie i w aplikacji prosimy o wyrozumiałość oraz poinformowanie nas o problemie za pomocą funkcji Znak nie tak?

Czasy przejścia szlaków są obliczane na podstawie przyjętej średniej prędkości 4km/h dla szlaków pieszych.

Ostatnia aktualizacja sieci szlaków: jesień 2023 roku.

 

 

 
 
Aplikacja RATUNEK
(powiadomienie TOPR, GOPR lub WOPR).
 
Wyruszasz w góry, na szlak lub nad wodę? Czy masz już aplikację RATUNEK?
Umożliw pomoc sobie i ratownikom.
 
Kliknij i pobierz ją teraz:
 

  

Na ratunek

Pobierz aplikację

Gazeta Górska
Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.
Więcej na ten temat...