Zalew „Sobótka”

Płock
52°32'56"N 19°39'47"E (52.54915, 19.663117)
61 m n. p. m.

Skarpa płocka na odcinku od jaru Kazimierzowskiego do jaru Brzeźnicy charakteryzowała się w latach siedemdziesiątych XX w. dużą dynamiką osuwiskową. Na wprost skarpy znajdowała się kępa wiślana „Sobótka”. Wykorzystując kępę nadbudowano ją i wykonano wał zabezpieczający skarpę płocką przed osuwaniem. Między wałem i skarpą powstało wewnętrzne jeziorko w starorzeczu Wisły. Powstał Zalew „Sobótka” miejskie kąpielisko z plażą i jeziorkiem u stóp skarpy. Odbywają się tu zawody wioślarskie i turnieje siatkówki plażowej.

Kąpielisko ma część dla dorosłych i wydzielony obszar dla dzieci. W wypożyczalni można wynająć sprzęt wodny i wypoczynkowy (leżaki, parasole). Można pograć w siatkówkę plażową i badmintona. Na plażę nie można wprowadzać czworonogów. Bardzo dba się o czystość kąpieliska. Piasek czyszczony jest też regularnie. Jest tu bar, restauracja, pracują ratownicy. Przed kąpieliskiem znajduje się duży parking dla samochodów. Od maja do końca sierpnia kursuje do kąpieliska z miasta Tumska Ciuchcia.

Internet: http://plock.naszemiasto.pl/artykul/kapielisko-miejskie-sobotka,205289,art,t,id,tm.html

Miejsce znajduje się na szlakach

Pobierz aplikację

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.
Więcej na ten temat...