Kościół p.w. NMP Królowej

Józefów
52°22'53"N 21°00'02"E (52.381586, 21.00058)
84 m n. p. m.

Niewielka wieś Józefów położona jest na wsch. od Legionowa, w pobliżu Rembelszczyzny nad Kanałem Bródnowskim. We wsi znajduje się erygowana w 1997 r. parafia pw. Najświętszej Maryi Panny Królowej. Swoim zasięgiem obejmuje miejscowości: Józefów, Kąty Węgierskie, Michałów-Grabina i Wola Aleksandra. Proboszczem parafii od 2005 jest ks. Piotr Śliwka.

Kościół zbudowany został w latach 1997-2004 w stylu postmodernistycznym, z ceglaną wieżą nad wejściem nakrytą ostrosłupowym dachem. Wzniesiono go na zboczu wydmy, na tle sosnowego lasu. Wnętrze jednoprzestrzenne o współczesnym wyposażeniu. Uwagę zwracają ogromne witraże w prezbiterium i w bocznych ryzalitach (tworzących pseudo transept) projektowane przez Marzenę Meisner, a wykonane przez Pracownię Witraży „ART. VITRA” Adama Stawińskiego z Chorzowa. Przedstawiają patronkę świątyni oraz św. Kazimierza i św. Pawła (w prezbiterium) oraz zwiastowanie i pietę w oknach bocznych. Są pełne kolorów i kwiatów. Fundatorami są parafianie.

Internet: http://parafia-jozefow.pl

Miejsce znajduje się na szlakach

Pobierz aplikację

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.
Więcej na ten temat...