Wieś leżąca nad Liwcem, ok. 6 km na południe od Węgrowa.
W XVIII, XIX w. był tu folwark należący do klucza dóbr Wyszkowskich. Do dziś zachowało się tu wiele drewnianych domów i zabudowań gospodarczych. Ze skarpy doliny Liwca rozpościera się malowniczy widok na rzekę i łąki, na których często można zobaczyć żerujące bociany a nawet żurawie.
Na południowym krańcu wsi znajdują się, położone na wysokim lewym brzegu Liwca, na wysuniętym cyplu, pozostałości dawnego XI-wiecznego grodu. Liwiec w średniowieczu był rzeką graniczną, zatem gród dozorował granicę i zapewne przeprawę przez rzekę. Grodzisko o wymiarach ok. 250 m × 200 m jest od strony południa i wschodu otoczone starorzeczem Liwca, od zachodu odcięte jest głęboką fosą, od strony wsi widoczny jest tylko ślad fosy. Od strony rzeki wał sięga 10 m wysokości, w pozostałej części dochodzi do 6 m. U podnóża wału od strony południowo-wschodniej wypływa źródełko.
200 m od wałów grodziska znajduje się cmentarzysko, które legendy wiążą z poległymi tu rzekomo Jadźwingami. Badania wykazały, że pochodzi ono podobnie jak gród z XI w. i zawiera szczątki Mazowszan.
Źródło: Sylwia Kulczyk, „Mazowsze trasy rowerowe”,
Tomasz Chludziński, Tadeusz Maczubski, Krzysztof Rutkowski, Janusz Żmudziński’ „Województwo Warszawskie przewodnik, Sport i Turystyka, 1961
Internet: http://www.liw.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=38&Itemid=50